אור מנחם
העשייה שלנו >

חונכים לאחים

אור מנחם_חונכים אחיםבמשפחות בהן יש ילד חולה, ההורים נוטים לשים הכל בצד ולהיות לידו בכל רגע נתון. זהו מצב הגיוני ומובן, אך פעמים רבות, האחים או האחיות של הילד החולה לא מקבלים את תשומת הלב הראויה, בנוסף לדאגה הרבה לאח/ות החולה והשינוי הפתאומי במסגרת המשפחתית שמטלטלים את חייהם.

 דואגים לאחים ומחזקים אותם

אור מנחם שמה דגש על רגשות האחים והאחיות, שכן אנו מבינים את מצוקתם בעקבות היעדרות הוריהם מהבית לעתים תכופות, השינוי בדינמיקה המשפחתית והחשש לחיי אחיהם/אחותם שהפך לחלק בלתי נפרד מחייהם, וחשוב לנו לעזור גם להם ולחזק אותם. לכן, אנו מצמידים חונך לילד החולה ולאחיו, ודואגים שזה יקרה סמוך ככל האפשר לאבחון המחלה.

captureתפקיד החונך הוא לתמוך במשפחה ולסייע לה, כאשר בפרויקט זה הדגש הוא על האחים והאחיות של החולים. הוא ישמור איתם על קשר רציף ויגיע לפחות פעם אחת בשבוע אל בית המשפחה, לארח להם לחברה או לעזור בכל דבר. במידת הצורך, הוא ייתן סיוע לימודי לאחים הזקוקים לכך ואף יצא איתם לימי כיף משותפים.

בנוסף, החונך יהיה תחת מעקב וליווי צמוד של רכזת הפרויקט.
תפקידה של הרכזת הוא לרכז את החונכים, להוות אוזן קשבת ולטפל בכל צורך שעולה, בין אם באופן אישי או בקשר למשפחות בהן הם תומכים. כל זאת על מנת שאותם חונכים יוכלו לתת את המענה הראוי ביותר לצרכי המשפחות ובעיקר – האחים והאחיות.

העשייה שלנו

הצטרפו אלינוjoin-us-icon

להוציא ילד ל”יום של חיוכים”, להגשים משאלה מיוחדת לילד מאוד חולה, לתרום ממתקים ומתנות לחלוקה, לתת מחשב נייד לילד מרותק למיטה, להתנדב להסיע ברכב חולים ונזקקים ועוד המון אפשרויות לסייע ולעזור. נשמח לראותך בין המסייעים לנו מתוך בריאות ושמחה בכל דרך אשר תבחר.

נגישות